Kiedy po zakończeniu antybiotykoterapii można zaszczepić dziecko?

Po jakim czasie od zakończenia antybiotykoterapii można zaszczepić dziecko? Moje 23-miesięczne skończyło brać Ospamox 24.09.2016, czy mogę je zaszczepić 14.10.2016, czy lepiej jeszcze odczekać? A jeśli tak, to jak długo. Wspomnę jeszcze, że robiłam mu właśnie kontrolną morfologię i dwie rzeczy ma poniżej normy: 1) NEUT% ¯ 34,3 % (35,0 — 55,0) przy czym: NEUT 1,6 tys/μl (1,5 — 7,5), 2) BASO ¯ 0,0 tys/μl (0,015 — 0,06). Czy z powodu tych wyników należy odczekać ze szczepieniem?

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej można szczepić, podane wyniki nie sa przeciwwskazaniem. Ostateczna decyzje podejmie pediatra po zbadaniu dziecka.
Pozdrawiam