Kłujący ból podczas wypróźniania

Witam. Jestem mężczyzną w wieku 23 lat. Od pewnego czasu, w odstępach czasowych, podczas wydalania kału zadrza się kłujący ból między końcem jelita grubego, a odbytem. Co więcej, podczas podcierania się, pojawia się krew. Czym to może być spowodowane? Jakie badania powinenem wykonać? Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie są to hemoroidy. Powinien się Pan zgłosić do proktologa. Do czasu wizyty może Pan stosować czopki i/lub maść Procto-hemolan zawierające substancje mające działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.