Krwawienie po zażyciu tabletki "po"

Tydzień temu kochałam się z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa. Następnego dnia wzięłam Tabletkę po. Dokładnie 6 dni poźniej wystąpiło u mnie krwawienie, ale to nie jest związane z miesiączką. Czy mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne teraz, czy czekać na właściwy okres?

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie,które Pani opisuje to zapewne wynik działania niepożądanego zastosowanego preparatu, a nie miesiączka. Rozumiem,że chciałaby Pani rozpocząć stosowanie doustnej hormonalnej antykoncepcji. Jesli rozpocznie Pani przyjmowanie preparatu nie w pierwszym dniu miesiączki, przez pierwsze 7 dni zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych(np.prezerwatywy).