Czy tabletki antykoncepcyjne mogą opóźnić miesiączkę?

10.07 -ostatnia miesiączka. 26/27.07 kochałam się z partnerem, niestety pękła prezerwatywa. Chłopak szybko się zorientował, nie doszło do wytrysku. 19 godz po stosunku zażyłam Escapelle. Ginekolog nie wykrył plemników w wydzielinie. Miesiączka powinna wystąpić 6-9.08 (mam dość nieregularne cykle). W międzyczasie (2-3.08) wystąpiło plamienie. Będąc przekonana że to początek okresu zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy tabletki mogą opóźnić miesiączkę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyjęcie tabletki hamuje krwawienie. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę wykonać test.