Który aparat powinnam wybrać?

Witam, mam w planach założenie aparatu na zęby. Interesuje mnie wyłacznie aparat bezligaturowy. Byłam na dwóch wizytach u różnych ortodontów. Jeden polecił mi aparat firmy Ormco Damon, drugi aparat firmy Forestadent Biopassive lub Bioquick. Jaka jest różnica w zamkach i który jest lepszy pod względem jakości i nowoczesność. Dodam że ceny są takie same za łuk 3000 tyś zł

Oba systemy zamków są nowoczesne i są wysokiej jakości. Różnice dotyczą sposobu mocowania drutu - bierny lub bierno-aktywny. Wpływa to na sposób ewentualnego wychylania zębów w końcowej fazie leczenia. Pozdrawiam