Kyfotyczne ustawienie kregów C3-C6 oraz zwężenie szpar m/k

Dzień Dobry .Bardzo bym prosiła o opinie mojego wyniku badań rtg kręgosłupa szyjnego .Zdjęcie rtg wskazują kyfotyczne ustawienie kregów C3-C6 oraz zwęrzenie szpar m/k C4/C5 i w mniejszym stopniu C3/C4, C5/C6, C6/C7.Przodozmyk kręgu C3.Brzeżna osteofitoza trzonów kręgowych. Bardzo bym prosiła co mi grozi .Z powżaniem Monika  mam 38 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego. Wynik powinien jednak zostać oceniony przez lekarza, który zlecił wykonanie badania. Konieczne jest bowiem zestawienie wyniku ze stanem klinicznym pacjenta.