Leki na zapalenie ucha zewnętrznego z opuchlizną przewodu słuchowego w 6. tygodniu ciąży

Zapalenie ucha zewnętrznego z opuchlizną przewodu słuchowego w 6 tygodniu ciąży, lekarz zapisał mi krople Floxal nie widać żadnej poprawy. Czy są jakieś bezpieczne leki, kóre mogłabym zasugerować lekarzowi?

Infekce kanału słuchowego są często wywołane wyjątkowo złośliwymi szczepami bakterii , często beztlenowcami. Antbiotyki a nie działające są wyjątkowo szkodliwe dla płodu. Proszę dać na sączku do ucha rivanol w żelu, natomiast na ok. 20 minut dwa razy dziennie sączek z kilkoma kroplami alkoholu cztrerdziestoprocentowego.musi oglądać laryngolog.