Lekki katar u 2-miesięcznego dziecka a stosowanie olejku Olbas

mój syn (2 miesiące) ma lekki katarek. w dzień nie jest zbyt uciążliwy, ale w nocy daje mu się we znaki, syn nie może spać. do tego wydzielina znajduje się dosyć głęboko i ciężko ją wyciągnąć aspiratorem. czy mogę zakraplać 1 kroplę olejku olbas na pieluszkę i kłaść ją w łóżeczku obok główki syna?

Witam,
W takim przypadku sugerowałabym zastosowanie soli morskiej do nosa hipertonicznej przeznaczonej dla dzieci lub preparatu Isonasin septo. Ważna jest także odpowiednia temperatura otoczenia- maksymalnie 20 C, a najlepiej 18 C.
Pozdrawiam,
Anna Ratajczak