Jak wyleczyć ten przewlekły katar u 25-latka?

Witam mam 25 lat i problem z przewlekłym katarem który utrzymuję się już u mnie od kilku lat i z wiekiem coraz bardziej mi utrudnia życie. Katar utrzymuję się cały czas i ciągle mi spływa najbardziej podczas aktywności fizycznej lub śmiania się przez co jestem zmuszony to wypluwać ponieważ zalega mi w gardle . Zazwyczaj jest to wodny katar ale często też jest koloru żółtego szczególnie po nocy , ważną informacją może być też to że nos nie jest całkowicie zatkany i mogę przez niego oddychać jednak podczas oddychania czuje obecność kataru . Oczywiście byłem u Alergologa który stwierdził uczulenie na kurz jednak po dwu letnim leczeniu nie miałem żadnych efektów poprawy i ten mnie odesłał do laryngologa który odesłał mnie z powrotem do Alergologa nie wykonując żadnego badania i niestety już opadają mi ręce i czuję bezradność , zastanawia mnie też fakt że katar mam wszędzie i zawsze a przecież kurz też nie występuję w wszędzie .Czy jest jakiś lekarz który byłby w stanie doradzić mi coś ? Jestem z Podkarpacia , być może jest to inne podłoże niż alergia i warto zbadać się pod innym względem.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Istnieje wiele dolegliwości, które mogą objawiać się długotrwałym katarem, wśród nich wyróżnia się m.in. alergie (być może w Pana przypadku odczulanie nie było skuteczne, dlatego objawy nadal się utrzymują - warto byłoby sprawdzić to poprzez ponowne wykonanie testów), krzywą przegrodę nosową, zapalenie zatok, czy nawet refluks.

W związku z powyższym warto byłoby poddać się odpowiedniej diagnostyce, która wykluczyłaby podstawowe przyczyny powstawania przewlekłego kataru - zachęcamy do odbycia wizyty u lekarza POZ, który skieruje Pana na odpowiednie badania do specjalistów.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów poruszających temat uciążliwego kataru:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-sobie-radzic-z-katarem-siennym

https://portal.abczdrowie.pl/katar-jak-z-nim-walczyc

https://portal.abczdrowie.pl/katar

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.