Jak leczyć przewlekły katar po Covid?

Witam. Rok temu przeszłam zakażenie koronawirusem. Mam przewlekły katar pd kilku lat oraz uczulenie na kurz. Momentami katar jest mniejszy, a momentami większy. Gdy znajduję się w pozycji leżącej, a katar się nasili, dostaję ataku kaszlu. Czasami mma przez to problem z oddychaniem. Dzieje się tak niezależnie od pory dnia. Katar też nasila się, gdy leżę na plecach,a wraz z nim kaszel. Kaszel towarzyszący katarowi pojawił się u mnie właśnie po przebyciu Covida. Kaszel spowodowany jest przewlekłym katarem czy jest to może jakaś poważniejsza choroba? Chciałabym też wiedzieć, jak mogę temu zapobiec.

Problemy ma Pani od wielu lat a Covid był rok temu. Covid zaostrzył Pani problemy alergiczne, które ma Pani od dzieciństwa. proszę przyjechać, a damy radę ze wszystkim.