Jak leczyć wysięk w uchu?

Jednostronny wysięk w uchu. Witam serdecznie. Od około stycznia 2018 leczę 7 letniego syna na przewlekły katar różnego koloru, poranny kaszel oraz wysięk w lewym uchu. Dodatkowo ma poranny kaszel, chwilę mokry, ciężki, potem suchy, następnie w ciągu dnia ustępuje. Czasami w ciągu dnia występuje chrypka i chrząkanie, ale nie zawsze. Trzeci migdał wykluczony parokrotnie badaniem endoskopowym. Testy alergiczne miał robione w czerwcu. Okazało się, że jest uczulony na wszytko: trawy, bylicę, leszczynę, psa, kota i kurz. Dostał leki antyalergiczne, sterydy do nosa i wziewne, ale nie ma poprawy. Brał również coś na pasożyty. Leki antyalergiczne bierze dokładnie od 28 czerwca. Miał również robioną spirometrię, która wykazała początki astmy, ale nie współpracował (badanie pierwszy raz), więc nie można jej na 100% potwierdzić. Nie ma duszności i ataków kaszlu w nocy lub w dzień, co zdziwiło alergologa przy tak silnej alergii. Kaszel występuje tylko rano i nie powoduje duszności. Chrząkanie raz jest, raz nie ma, tak samo z chrypką. Katar również czasem przechodzi, ale powraca. Jest gęsty, rano zielony, trudny do wydmuchania, w dzień zanika. Przed styczniem 2018 roku miał 3 epizody zapalenia ucha, 2016 oraz dwa razy 2017 roku (ostatnie w listopadzie). Jesteśmy pod opieką alergologa i laryngologa, ale poprawy nie widać. Pomimo brania leków, katar powrócił, kaszel się utrzymuje, wysięk jest, chrząkanie i chrypa również. Dostaliśmy skierowanie na drenaż tego ucha, ale terminy są bardzo odległe. Moje pytanie brzmi: w jakim kierunku pójść? czy to może być refluks? dziecko ma apetyt, nie skarży się na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego ani ja również takich nie obserwuje. Dodam, że jako 2 latek był uczulony na jajko. Pierwsze dwa lata przedszkola przechodził bez większych problemów. Problemy zaczęły się wieku 5-6 lat, kiedy był już doświadczonym przedszkolakiem. Jak długo trzeba brać leki antyalergiczne, czy sterydy donosowe/wziewne, żeby zauważyć poprawę? Czy wykonać również badania na alergie pokarmowe? Z góry dziękuje za wskazówki, co jeszcze mogę zrobić.

Możesz zrobić tylko jedno!! odstawić WSZYSTKIE LEKI NATYCHMIAST i przyjechać do mnie za 2 tygodnie na profesjonalną diagnostykę. zadzwoń wcześniej.