Łzawienie oka po operacji zaćmy u 76-letniej osoby

Witam! Mialam operacje usuniecia zacmy 25 stycznia i na szczescie nie mialam zadnych dolegliwosci. Ale dzisiaj wychodzac na dwor przy lekkim wietrze dostalam lzawienia oczu w czasie calego spaceru. Musialam wrocic do domu, bo juz sobie nie radzilam ze lzami. Dlaczego i skad ta nagla zmiana i dolegliwosc?? Serdecznie pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Trudno mi to stwierdzić jednoznacznie bez przeprowadzenia badania. Najpewniej jest to efekt nadwrażliwości oka po przebytym zabiegu i obecnie stosowanych leków. Warto jednak skontaktować się z okulistą gdyby objawy nie ustępowały.