Czy z zapaleniem spojówek mogę chodzić do pracy?

Czy mając potwierdzone zapalenie spojówek i pracując z drugim człowiekiem powinnam iść do pracy czy zostać w domu (czy to prawda, że ktoś ode mnie może się zarazić) ? Jeśli tak na jaki czas/ ile dni powinnam zostać w domu?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli zapalenie spojówek ma podłoże wirusowe lub bakteryjne, to jest ono zaraźliwe. Do przeniesienia wirusów bądź bakterii może dojść podczas bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, a nawet poprzez dotykanie tych samych przedmiotów.

W związku z tym jeśli zapalenie spojówek w Pani przypadku jest infekcyjne, to lepiej pozostać w domu, by nie zarażać innych osób. Czas pozostania w domu jest kwestią indywidualną, zależną od rodzaju infekcji oraz samopoczucia, dlatego o tę kwestię najlepiej dopytać lekarza.

Więcej na temat zapalenie spojówek można przeczytać w naszych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek,

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek-co-warto-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.