Jakie badania wykonać przy bladości spojówek?

Witam mam bladość spojówek tak lekarz stwierdził na ostatniej wizycie . Jakie badania wykonać co to znaczy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bladość spojówek mogłaby być powiązana z ogólną bladością skóry. A takie objawy świadczyłyby np. o anemii. Schorzenie anemii, zwane też niedokrwistością, polega na niedoborze hemoglobiny lub erytrocytów we krwi. Do objawów tej choroby zaliczamy: osłabienie, bladość skóry, zmęczenie, zawroty głowy, a nawet problemy z koncentracją.

W wykryciu tego schorzenia pomocne jest badanie morfologii krwi. W szczególności trzeba sprawdzić poziom żelaza we krwi, a także ferrytynę, kwas foliowy i witaminę B12.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić, za co mogą odpowiadać blade spojówki. Może powinna się Pani też udać do okulisty i wykonać odpowiednie badania. Możliwe, że problem leży w jakichś zmianach barwnikowych spojówek, dlatego trzeba to sprawdzić.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.