Dlaczego mam tak niski poziom hemoglobiny?

Witam mam hemoglobine 6,7 jestem bardzo zmęczona,mam zawroty głowy i straszny ból głowy i takie uciski i napięcia czuję w głowie.Czy może to być przyczyną niskiej hemoglobiny?Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

poziom hemoglobiny jest u Pani zdecydowanie za niski – u kobiet norma wynosi 12-16 g/dl, natomiast wartości poniżej 7-8 g/dl mogą nawet kwalifikować pacjenta do zabiegu transfuzji krwi. W Pani przypadku niska hemoglobina wskazuje na niedokrwistość i wymaga jak najszybszej kontroli lekarskiej – jeżeli jest to anemia z niedoborów żelaza i kwasu foliowego, wówczas należy jak najszybciej wprowadzić suplementację tych pierwiastków tak, by podnieść poziom hemoglobiny i pozostałych parametrów krwi.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niska-hemoglobina-objawy-normy-przyczyny.

Niewykluczone, że warto byłoby oznaczyć także inne wskaźniki, w tym żelazo, witaminę B12, a także ferrytynę, transferynę i TIBC, by ustalić skąd u Pani tak niski poziom hemoglobiny. Następnym krokiem jest leczenie – w przypadku anemii niedoborowej poza suplementacją konieczne jest wdrożenie również odpowiedniej diety, bogatej w żelazo, witaminy z grupy B oraz witaminę C.

Oczywiście jest bardzo prawdopodobne, że to anemia jest źródłem Pani dolegliwości. Często przy tym schorzeniu pojawia się osłabienie, apatia, bóle głowy, mroczki przed oczami i zawroty głowy.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anemii-przyczyny-objawy-terapia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.