Małopłytkowość u 4-latki a sposoby leczenia

Moja córka(4.l.)ma małopłytkowość samoistną immunologiczną,zdiagnozowaną 1.5 roku temu,nie była leczona,gdyż najniższe płytki miała dotąd 30 tys. Od kilku dni jest cała w wybroczynach,siniakach,krwiaczkach,płytki -9,5 i 3 tysiące. Była 2 dni na obserwacji w szpital-(w Irlandii)nie krwawi.Krzepnie jej krew w razie skaleczeń normalnie.Czuje się raczej dobrze. Nie miała temp.oprócz sporadycznie, 37.Dostała tylko lek Cyklokapron i zalecenie obserwacji w domu.Czy nie powinna dostać immunoglobulin?

Piotr Pilarski

Przy takiej ilości płytek oraz objawach powinno być podjęte leczenie początkowo sterydoterapia. Sugeruję ponownie udać się do lekarza pediatry najlepiej hematologa.

Pozdrawiam.