Męczący, wykrztuśny kaszel u dziecka

Córeczka od kilku dni ma kaszel,na początku był lekki,suchy,teraz już bardziej męczący,wykrztuśny.Głównie rano,dziecko zakaszle kilka razy w ciągu dnia. Dzis byłam u lekarza i oskrzela są czyste,gardło lekko zaczerwienione.Zalecił inhalacje nebbudem. Czy lek nie jest za silny przy takim kaszlu?Proszę o radę.

Aleksander Ropielewski

Nie potrafię się odnieść do zaproponowanego postępowania bez możliwości badania dziecka. Polecić mogę dodatkowo inhalacje solą fizjologiczną lub stosowanie leku mucofluid.