Możliwość zamiany szczepionek u 18-miesięcznej córki

Witam, moja córeczka za miesiąc kończy 18 miesięcy i czeka nas kolejne szczepienie na Hib, Polio i DTP. Do tej pory szczepiliśmy szczepionkami bezpłatnymi, ale teraz przeraża mnie ilość wkłuć przy tak rozumnym dziecku. Czy na tym etapie można zmienić szczepionkę na płatną? Aby wkłucie było tylko jedno. Czy jest to bezpieczne i w ogóle możliwe? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że jest to możliwe aczkolwiek najlepiej szczepić szczepionkami jednego rodzaju tzn typu.Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry, nawet bez dziecka, tylko udać się aby porozmawiać.