Na co wskazuje mój wynik biopsji tarczycy?

Właśnie odebrałem wynik biopsji tarczycy, uprzejmie proszę o interpretację. usg - w płacie lewym guzek o mieszanej echogeniczności 8x8mm z drobnymi zwapnieniami. Biopsja-" na tle krwi i skąpego koloidu nieliczne tyreocyty, makrofagi, limfocyty. Kategoria I wg systemu Bethedsa.

Lek. Paweł Szadkowski

Opis nie zawiera obecności żadnych nieprawidłowych komórek, ale kat. I wg systemu Bethesda to biopsja niediagnostyczna lub niesatysfakcjonująca, proponowane jest powtórzenie biopsji zazwyczaj za 3-12 miesięcy. Z wynikiem proszę się udać do lekarza, aby mógł podjąć decyzję o dalszej diagnostyce.