Obecność czerwonej plamy na skórze pod biustem

Na moim ciele, a dokładnie pod biustem wyskoczyła mi czerwona plama o średnicy 1 cm, po dotknięciu jest ona bolesna i zgrubiała. W miejscu gdzie jest nacisk biustonosza. Kilka lat wcześnie miałam identyczny problem- tylko ,,krosta,, wyskoczy mi w innym miejscu- pediatra walczył z nią różnymi maściami, trwało to dosyć długo-w końcu po długim leczeniu zgrubienie samo znikło. co to może być? czym powinnam to smarować? czy może być to coś groźnego i powinnam zgłosić sie do specjalisty?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmiany nie jestem w stanie powiedzieć czym ona jest. Zdecydowanie kluczowe jest unikanie podrażnienia powodowanego przez biustonosz i kontakt z dermatologiem. Podejrzewam, że przy odpowiednio dobranym biustonoszu zmiana zmniejszy się lub zniknie samoczynnie. Wizytę u dermatologa sugeruję w celu wykluczenia etiologii nowotworowej.