Czy powinnam z tym udać się do lekarza z tymi oparzeniami?

Mam trzydniowe oparzenie od zapalniczki, połowa jest drugiego stopnia, pęcherz pękł, ciągle ropieje, o to się jakoś bardzo nie martwię, druga połowa jest chyba trzeciego stopnia, skóra jest twarda, bielsza, trochę wklęśnieta, w ogóle nie boli. Przez te trzy dni nic się nie zmieniło w tej części. Póki co tylko odkażałam i opatrywałam na dzień bandażem. Oparzenie jest na nadgarstku, całość mniej więcej jeden cm na sześć. Czy powinnam z tym udać się do lekarza, bo wolałabym tego uniknąć, ale w Internecie wszędzie piszą żeby się udać do szpitala... Co mogę z tym sama zrobić?
KOBIETA, 19 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Oparzenia, które Pani opisuje, powinny zostać skonsultowane z lekarzem, ponieważ istnieje ryzyko wdania się infekcji, zwłaszcza jeżeli pęcherz pękł i obecny jest stale wyciek ropny. Znacznie bardziej poważne jest oparzenie III stopnia, które wymaga już specjalistycznego leczenia (niekiedy nawet przeszczepu skóry), gdyż może ono obejmować wszystkie warstwy skóry, a niekiedy nawet głębiej umiejscowione tkanki. Ważne jest również, aby zadbała Pani o prawidłową higienę uszkodzonych miejsc i nie narażała ich na zakażenie.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów, które poruszają temat oparzeń:

https://portal.abczdrowie.pl/oparzenie-dloni

https://portal.abczdrowie.pl/oparzenia-2-stopnia-przyczyny-i-objawy-leczenie-zapobieganie

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-i-wsparcie-zywieniowe-przy-oparzeniach

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.