Kiedy ustąpi ten ból przy poparzeniu słonecznym?

Witam. Od zeszłej niedzieli doznałem poparzenia słonecznego 2 stopnia. Smaruje się maścią Argosulfan jednak nieustannie czuję ból i muszę brać tabletki przeciwbólowe. Kiedy to wkoncu ustąpi?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

oparzenia słoneczne są bardzo niebezpieczne i w tych łagodniejszych przypadkach powodują jedynie zaczerwienienia, obrzęki, pęcherze, silny świąd i ból. Aby się ochronić, należy stosować odpowiednią profilaktykę polegającą na używaniu kremów z filtrem i odpowiednim nawadnianiu organizmu, żeby przeciwdziałać wysuszeniu skóry.

Odnosząc się do pytania, jeżeli doszło do oparzenia, to najmocniejszy ból pojawia się zazwyczaj drugiego dnia po opalaniu. Po tym okresie ból słabnie i zanika całkowicie najpóźniej kilka dni po poparzeniu.

Oparzenie słoneczne II stopnia oprócz bólu miejsca poparzonego, powoduje jeszcze inne, groźniejsze objawy. Jeżeli występuje gorączka, zmiany barwnikowe skóry czy jest podejrzenie udaru słonecznego, powinien się Pan zgłosić do lekarza celem szybkiej kontroli i wykonaniu odpowiednich badań.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami o oparzeniu słonecznym oraz objawach udaru:

https://portal.abczdrowie.pl/oparzenia-sloneczne

https://portal.abczdrowie.pl/udar-cieplny-i-sloneczny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.