Opatrzenie rany na przedramieniu

Witam. Mój znajomy rozciął sobie ręke na przedramieniu, nie stać go aktualnie na zabieg prywatny a nie ma ubezpieczenia dlatego potrzebuje wskazówek profesjonalisty. Rana na oko ma głębokosc do warstwy skóry właściwej, na około 2-3 cm szer, ma 4 dni,nic nadzwyczajnego się nie dzieje ale skóra wokół rozeszła sie ipozostał jej środkowyfragment,który jest obumarły i tkwi w ranie.Jak bezpiecznie usunąć skórę?czego użyć i jakich metod dezynfekcji rany się trzymać?z góry przepięknie dziękuje Doktorze!

Szanowna Pani!
Takie skaleczenie musi zostać opatrzone przez lekarza. Rany nie można zabezpieczyć domowymi sposobami. Istotna jest także profilaktyka przeciwtężcowa.
Proszę udać się do ambulatorium chirurgicznego.