Pasożyty w organizmie dziecka

Witam. Robilam corce badanie krwi. Pediatra stwierdzil ze dziecko ma pasozyty w organizmie. Ma 14 miesiecy. Od 3miesiecy nie przespala doobrze ani jednej nocy. Wierci sie, przewraca na brzuszek ,placze. Czasami ma wzdecia. Budzi sie kilka razy w nocy. Czesto dopada ja kaszel suchy ktory trwa kilka dni nastepnie katar. W kale nie ma owsikow wiec wykluczam ze to wlasnie te pasozyty. Wyproznia sie 5,6 razy w ciagu dnia i ma zaczerwieniona pupe. Czy te objawy sugeruja ze dziecko ma gliste?

Lek. Tomasz Budlewski

A na jakiej podstawie pediatra rozpoznał pasożyty? Jak wyglądają wyniki badań laboratoryjnych ?