Pieczenie pochwy, czy to oznacza bezpłodność?

Od jakiegoś czasu współżyję z moją dziewczyną. Na początku stosowaliśmy prezerwatywy, ale później przeszliśmy na tabletki antykoncepcyjne. Od dłuższego czasu po stosunku moją partnerkę piecze pochwa w środku i trochę na zewnątrz. Nie dawno obejrzała gdzieś program gdzie wypowiadał się ginekolog, że jeśli tak będzie 3x to później jest już bezpłodna i się przeraziła. Teraz planuje wizytę u ginekologa, ale to trochę potrwa. W każdym razie stwierdziła, że jak się okaże że jest bezpłodna to mnie zostawi! Proszę czy to jest możliwe żeby tak było? Czy faktycznie może być bezpłodna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Pieczenie pochwy po stosunku może być wynikiem otarć powstałych podczas współżycia. Gdyby pieczeniu towarzyszył świąd okolic intymnych oraz patologiczna wydzielina z pochwy to należy podejrzewać infekcję.
Pieczenie pochwy po stosunku nie jest objawem niepłodności.
Pozdrawiam