Podejrzenie nerwicy serca

Czy nerwica serca jest niebezpieczna? Podejrzewam,że mam nerwice serca, gdyż wszystkie badania serca wyszły dobrze, a lekarz twierdzi,że te wszystko bóle w mostku i okolicach serca są na tle nerwowym. Chce zacząć badać się w kierunku nerwicy serca, udać się do psychologa czy tam psychiatry. Czy nerwica serca jest niebezpieczna? Co grozi jakbym np jej nie leczył? Gdzie najlepiej się udać z tym, do psychologa czy psychiatry?

Zarówno do lekarza psychiatry jak i psychologa można się udać do rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie wizyty są refundowane przez NFZ lub skorzystać z odpłatnej pomocy specjalistów oferujących swoje usługi w ramach prywatnej praktyki.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam.

W opisanym przypadku należy wykluczyć inne schorzenia które mogą dawać opisane objawy oraz wykonanie diagnostyki z krwi oraz obrazowej.

Jeśli okaże się, że diagnostyka wykluczyła schorzeń takich jak sercowo naczyniowego, tarczycę lub inne schorzenia pozostaje konsultacja i diagnostyka psychologiczno - psychiatryczna aby potwierdzić lub wykluczyć depresja, zaburzenia lękowe itd.

Psycholog wykona badania testy oraz przeprowadzi rozmowę z której będzie mógł ocenić stan pacjenta i wystawić opinię dla lekarza psychiatry który zleci odpowiednie zalecenia dotyczące postępowania np leczenie farmakologiczne połączone z terapią.

Nerwica serca to zaburzenie o podłożu lękowym. Objawy tej dolegliwości skupiają się w najwyższym stopniu na sercu, które w wyniku bardzo silnego stresu, może źle funkcjonować, jednak sama budowa serca pozostaje bez zmian.

Jest to rodzaj nerwicy wegetatywnej ze strony zarówno układu nerwowego, jak i ze strony układu krążenia.

Należy zaznaczyć, iż dolegliwość ta ma swoje podłoże w psychice człowieka w stanach zwiększonego stresu ze strony układu sercowo-naczyniowego.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Specjalista medycyny naturalnej

Naturoterapeuta