Pogrubiały rysunek okołooskrzelowy odwnękowo w dolnym polu płuca prawego i lewego

Proszę o interpretacje badania RTG klatki piersiowej t.-a. Pogrubiały rysunek okołooskrzelowy odwnękowo w dolnym polu płuca prawego i lewego. wnęki nie poszerzone. Serce nie powiększone. Krążenie małe prawidłowe. Kąty przeponowo-opłucne wolne.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, interpretacja zdjęcia zależy od stanu klinicznego. Nie można postawić diagnozy wyłącznie na podstawie samego zdjęcia. Najbardziej prawdopodobna jest infekcja, ale u osób starczych bez oznak klinicznych toczącego się procesu zapalnego wskazane jest wykluczenie choroby nowotworowej.