Pomiar glukozy, insuliny i alergia na mleko

Jaś 11lat, został zdiagn w Londy jako diabetist typ1,2mce temu,gdy trafił do szpit po wymiot, glucomial 28.1,creati 66, albumin 51,cholest7.7 non-chol 6.7, HBA1C IFCC 101,RBC6.06, Hemogl. 186, Hematocryt0.487, ph7.15, Lac3.4. Po 10dniach wypisany do domu z dawka insuliny Novorapid 3x po2unit i nocny lancet 5units. Wazy około 28kg na 140 cm wysokości. Po 1,5 mca HBA1C spadło do 72mmol. alergia na mleko do 3r.ż, czy to mozliwe ze wróciła ponow i spowod chorobę trzustki i wytw przeciwciał

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, alergia na mleko nie powoduje cukrzycy. w obu chorobach dochodzi do wytwarzania przeciwciał, ale są to inne przeciwciała. Wyjaśnienie etiologii cukrzycy jest trudne, gdyż bardzo wiele czynników może spowodować wytwarzanie przeciwciał. pozdrawiam