Powiększenie wątroby a zakażenie wirusem HCV

Witam. W badaniu TK wykazano limfodermopatie wezlow chlonnych jamy brzusznej. Narzady brzuszne bez zmian. Chory ma duze, przewlekle zapalenie watroby (A4) przechodzace w marskosc. W gastroskopii zapalenie zoladka i polip. Rtg klatki poprawne. Czy przyczyna takiego powiekszenia moze byc wirus HCV (zapalenie watroby) badz terapia przeciewirusowa? Wezly maja od 3 cm do 12 mm. W powtornym obrazie Tk w ciagu 3 miesiecy nie wykazano progresji wezlow. Prosze o odpowiedz, co moze byc przyczyna

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jedyną przyczyna jest marskość wątroby o etiologii HCV. Może tak, jako obraz zapalenia wątroby, żołądka, Jednakże, może być też inna przyczyna powiększonych węzłów. Wskazane badanie obrazowe jamy brzusznej, rezonans magnetyczny?, kolonoskopia?
KG