Powiększone węzły chłonne i i zmiany alergiczne na powiekach

powiększone węzły chłonne na szyi, zazwyczaj występuję rano, są twarde i potem po kilku godzinach sie chowają i tak dzieje się od ponad miesiąca. Do tego nie mogę sobie poradzić z nawracającym uczuleniem występującym na powiekach. Ponad dwa lata temu przeszłam toksoplazmozę podczas której miałam bardzo powiększone węzły właśnie na szyi i zastanawia mnie czy może być to tym spowodowane czy może inną chorobą.

Lek. Katarzyna Szymczak

Powiększone węzły moga być na skutek przebytej toksoplazmozy, jednak sugeruję wizytę u lekarza który oceni ich wielkość i strukturę, być może zleci usg węzłów, morfologię.
Pozdrawiam