Poziom cholesterolu a odpowiednia dieta

Dobry wieczor chciala bym sie zapytac o jakies cwiczenia na obnizenie cholesterolu poniewaz moj maz ma cholesterol wysoki :268 a trojglicerydy ma :360 i chciala bym sie dowiedziec czym to grozi jezeli nie bedzie stosowal diety

Witam serdecznie,

dieta jest konieczna jeśli mąż chce uniknąć farmakoterapii. Nieleczona hipercholesterolemia może prowadzić np. do zawału mięśnia sercowego.
Niestety nie ma ćwiczeń fizycznych, które obniżałyby poziom cholestrelu i TG we krwi. warto jednak wprowadzić umiarkowanie intensywną aktywność fizyczną dla poprawy wydolności pracy układu krążenia.
Na zbyt wysokie TR w pierwszej kolejności wykluczyłabym słodycze i alkohol.
Na cholesterol: tłuszcze zwierzęce, a tym pełnotłusty nabiał i tłuste mięsa. Można je śmiało zastąpić tłustymi rybami np. łososiem, makrelą.
Powodzenia