Poziom hormonów tarczycy u 56-letniej kobiety

Witam. Mam problem. Moja tesciowa zrobila sobie badania kontrolne, ktore wyniki nas troszke zaniepokoily poniewaz byly ponad norme- glukoza 112,cholesterol calk. 263,ldl cholesterol 155, tsh 15,950,lymph 51,7. Po dwoch tyg badania tsh zostaly powtorzone i wynosily 19,710 dodatkowo ft4 0,875 i ft3 2,750. Co teraz mamy zrobic? Kobieta ma 56 lat i strasznie sie przestraszyla. Kolejka do endykrynologa wynosi ok 6 miesiecy. Prosimy o jakas porade

Dzień dobry,

Proszę nie zwlekać i udać się do lekarza prywatnie. Włączenie leczenia sprawi, że Pani teściowa poczuje się znacznie lepiej. Stężenie glukozy wynoszące na czczo 112 mg/dl świadczy o konieczności wykonania testu OGTT z 75 g glukozy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz