Poziom monocytów w wyniku badania morfologii krwi

Wynik morfologii zawiera taką informację: mono 0,58 (norma 0,24-0,36). O czym świadczy podany wynik?Czy badanie należy powtórzyć? Jeżeli tak to kiedy.

witam,
wynik nie budzi niepokoju.
Generalnie wśród przyczyn monocytozy wymienia się stany infekcyjne (infekcje wirusowe, bakteryjne), choroby autoimmunologiczne (toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów), choroby krwi, przewodu pokarmowego lub wątroby.

Aby dokładnie zdiagnozować przyczynę monocytozy oprócz wykonania badań, o których piszę powyżej konieczna jest wizyta u lekarza i ocena czy ma Pani jakieś dolegliwości