Próby wstawania u 5,5-miesięcznego dziecka

Moja córeczka ma 5,5 miesiąca i od dwóch tygodni podciąga się nie tylko do siadania, ale też do stania. Albo od razu albo jak znudzi się siedzeniem zapiera sie nóżkami i podciąga do pionu. Rzecz jasna potem nie chce przyjmować już żadnej innej pozycji. Mała jest bardzo sila i duża jak na swój wiek (8,2 kg, ok. 70 cm). Niemniej jednak troche mnie martwi to czy wstawaniem za bardzo nie nadwyręży sobie bioderek oraz czy nie jest to zbyt duże obciążenie dla kręgosłupa.

Lek. Tomasz Budlewski

Każde dziecko może rozwijać się trochę w inny sposób. Proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.