Przeciwciała odpornościowe do antygenów krwinek czerwonych w badaniu krwi

Miałam robione badanie na sprawdzenie grupy krwi: mam takie zdanie że wykryto przeciwciała odpornościowe do antygenów krwinek czerwonych. Proszę o interpretację.

Lek. Katarzyna Szymczak

Na wyniku powinny być wyszczególnione przeciwciała, jest to ważna informacja w przypadku przetaczania krwi, musi być ona dobrze dobrana (bez antygenów do tych przeciwciał). Musi Pani zawsze informować lekarzy o wykrytych przeciwciałach.
Pozdrawiam