Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu zaćmy na drugim oku

Witam , moja mama 84 lata miala zabieg usuniecia zacmy na jednym oku , teraz okulista odradza zabieg na drugie oko . To prosze mi wyjasnic dlaczego ? Lucy .

Problem jest złożony,być może Pani mama ma zwyrodnienie siatkówki pod tą zaćmą,lub miała zeza i okulista obawia się dwojenia,lub ma bliznę rogówki albo słaby śródbłonek, naprawdę trudno powiedzieć bez badania.Pozdrawiam