Przyczyna niskiej temperatury ciała

Od jakiegoś czasu mam niską temperaturę ciała - 36 st i poniżej . Wcześniej mi się to nie zdarzało, więc zaczęłam się martwić Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy pomiar elektronicznym termometrem jest zawsze wiarygodny? Pamiętam, że przy termometrach rtęciowych z reguły nie było takich problemów. Jeżeli jednak to nie wina termometru, to co może odpowiadać za obniżoną temperaturę ciała? Jakie schorzenie? Jakie badania powinnam wykonać, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku? Przyznam, że trochę mnie to niepokoi. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie porady i informacje dotyczące obniżonej temperatury ciała.

Witam!
Pomiar temperatury ciała jest dość kłopotliwym zagadnieniem, zwłaszcza od czasu wycofania z obiegu termometrów rtęciowych. Najczęściej stosowane termometry elektroniczne niestety są dość zawodne. Najczęściej używane miejsce pomiaru temperatury czyli "pod pachą" jest również mało miarodajne. Bardziej odpowiednimi miejscami do mierzenia temperatury są: jama ustna, odbyt (należy oczywiście pamięta o dezynfekcji termometru i nie używać tego samego do pomiarów w różnych miejscach żeby nie przenieść bakterii!). Natomiast co do termometrów, to warto zaopatrzyć się w termometr cieczowy (np. alkoholowy).

Proponuję również poczytanie artykułu do którego podaję link:
http://nadcisnienie.mp.pl/lista/show.html?id=89887

W razie gdyby mimo zastosowania powyższych rad niska temperatura nadal Panią niepokoiła, proszę o kontakt z Lekarzem Rodzinnym który oceni potrzebę badania poziomu TSH. Może Pani również wykonać takie badanie w komercyjnym laboratorium (z próbki krwi). Wynik przekraczający normę wskazuje na niedoczynność tarczycy (najczęstszą zdrowotną przyczynę obniżonej temperatury ciała).