Przyczyna opóźnionego dojrzewania u 25-latki

Co jest przyczyną opóźnionego dojrzewania jak odblokować ciało ? W skali tannera biust stadium2 stwierdzone przez endokrynologa.Diana35, Yasmin niestety nie podziałały. MRI przysadki nie wykryło guza. Obecnie badają mnie w kierunku nadnerczy inny lekarz zaproponował profil steroidowy, który ma wykazać opóźnione dojrzewanie. Od gimnazjum chodziłam po lekarzach zapewniali, że w wieku 18lat wszystko ruszy. Poza okresem nie miałam dojrzewania jak inni nie tyłam(subkliniczna nied.tarczycy wyleczona)

Dobry wieczór,

W mojej opinii wymaga Pani diagnostyki w warunkach szpitalnych. Pomimo braku zmiany ogniskowej w przysadce koniecznie trzeba ocenić jej wydolność hormonalną, być może problem zlokalizowany jest w podwzgórzu?. Konieczna jest również ocena ginekologiczna, zarówno obrazowa , jak i hormonalna. Proszę udać się do dobrego endokrynologa, który podejmie decyzje, czy istnieje możliwość szczegółowej diagnostyki w warunkach ambulatoryjnych, czy może lepiej położyć Panią na kilka dni do szpitala i tam przeprowadzić wszystkie niezbędne badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz