Czy to normalne objawy po powrocie do przyjmowania leków?

Mam pytanie , Ponieważ od 9 lat leczę się na niedoczynność tarczycy . Brałam przez ten czas leki . Z powodu braku ich dostępności odstawiłam je na jakieś 3 miesiące . Po powrocie do leków wystąpiły m.in zaburzenia miesiączkowania w sensie mam objawy okresu , bez niego . Czy to jest normalne ? W ciąży napewno nie jestem !
KOBIETA, 34 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niedoczynność tarczycy może wpływać na wiele procesów w organizmie, w tym na cykl menstruacyjny. Przerwa w przyjmowaniu leków na tarczycę i późniejszy powrót do leczenia mogą zaburzać równowagę hormonalną, co może prowadzić do różnych objawów, w tym do zaburzeń miesiączkowania.

Występujące zjawisko może być normalne w kontekście Pani sytuacji, ale zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem endokrynologiem. Specjalista może zalecić wykonanie badań hormonalnych oraz dostosować dawkę leków na tarczycę, aby zminimalizować wpływ na cykl menstruacyjny. Ważne jest, aby nie przerywać leczenia na własną rękę, gdyż może to prowadzić do długotrwałych zaburzeń i innych poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-miesiaczkowania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.