Czy to normalne przy powrocie do antykoncepcji?

Przez trzy miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne Vibin mini w celu wyregulowania cyklu i nie miałam żadnych skutków ubocznych. Po trzech opakowaniach nie mogłam od razu rozpocząć kolejnego ze względu na późniejszy termin wizyty u ginekologa (w celu wypisania kolejnej recepty), dlatego kolejne opakowanie rozpoczęłam po miesiącu przerwy, od pierwszego dnia miesiączki. Krwawienie po kilku dniach zmniejszyło się, jednak trwa już 14 dzień, czy to normalne przy powrocie do antykoncepcji? W jakim przypadku udać się do ginekologa?
KOBIETA, 22 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wydłużone krwawienie najprawdopodobniej jest związane z zaburzeniami hormonalnymi, do jakich doszło na skutek nieregularnego stosowania antykoncepcji.

Gdyby krwawienie, o którym Pani wspominała nie ustępowała można skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem. Najprawdopodobniej jednak niebawem ustąpi. Miesięczna przerwa w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych może doprowadzić do nasilenia działań niepożądanych.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-przerwa-w-przyjmowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych-naraya,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-przerwa-w-przyjmowaniu-vibin-mini,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesieczna-przerwa-w-zazywaniu-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.