Miesięczna przerwa w przyjmowaniu Vibin Mini

Witam, przez kilka lat brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, miesiąc temu skończyło mi się ostatnie opakowanie i nie mogłam kupić kolejnego. Więc mam miesiąc przerwy w stosowaniu. Teraz kupiłam nowe opakowanie i czy mam stosować normalnie od pojawienia się pierwszego dnia krwawienia? Dodam jeszcze, że opóźnia mi się miesiączka koło tygodnia, czy to może być spowodowane odstawieniem tabletek?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa. po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie. Jeżeli tabletki były przyjmowane przez pewien okres czasu może dojść do zaburzeń miesiączkowania.