Co oznaczają takie upławy po zakończeniu okresu?

Witam Od dwóch miesięcy po zakonczeniu krwawienia menstruacyjnego występują bardzo obfite uplawy/złuszczanie nabłonka nie wiem jak to nazwać, wygląda jak kawałki skóry, bezwonne. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam, proszę o poradę, czy to normalne?
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

upławy po menstruacji mogą być częścią naturalnego procesu, w którym organizm pozbywa się resztek śluzówki macicy. To zjawisko może występować jako normalna reakcja organizmu na zmiany hormonalne i fizjologiczne związane z cyklem menstruacyjnym. Jednakże, jeśli upławy są nadmierne, towarzyszą im niepokojące objawy lub trwają dłużej niż zazwyczaj, zawsze warto skonsultować się z ginekologiem, aby wykluczyć ewentualne zaburzenia lub infekcje.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.