Dlaczego córka nie ma okresu od 3 miesięcy?

Córka lat 12, w kwietniu pierwsza miesiączka, miesiąc później kolejna i po niej dwa tygodnie później następna. Od tego czasu nie było krwawienia do dziś czyli 3 miesiące. Czy powinnam ja zabrać do ginekologa? Czy powinnam się niepokoić?
KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku młodej dziewczyny, u której pierwsza miesiączka wystąpiła niedawno, problemy z nieregularnością cyklu są dosyć powszechne i często normalne. Jednakże opisana sytuacja może wymagać konsultacji z ginekologiem w celu wykluczenia ewentualnych problemów. Specjalista będzie w stanie ocenić szczegółowo historię menstruacyjną, przebadać pacjentkę i podjąć odpowiednie kroki diagnostyczne, jeśli będzie to konieczne.

Proszę także monitorować stan zdrowia córki i zwracać uwagę, czy nie występują niespodziewane, obfite krwawienia, bóle w podbrzuszu oraz ewentualne upławy z pochwy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.