Dlaczego okres mojej córki trwa już trzy tygodnie?

Witam. Moja 13 letnia córka ma nieregularne, obfite, bolesne miesiączki. Ostatnia trwa do teraz to już prawie trzy tygodnie. Córka ma nadwagę. Co może być przyczyną tych miesiączek?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak długo utrzymująca się miesiączka, zwłaszcza jeśli jest obfita, wymaga konsultacji z ginekologiem. Proszę zabrać córkę do specjalisty, ponieważ długotrwałe i intensywne krwawienie może doprowadzić do osłabienia i anemii.

Na początku miesiączkowania cykle mogą być nieregularne, a sama miesiączka może w jednym miesiącu trwać krócej, a w innym dłużej. Jeśli jednak krwawienie trwa dłużej niż 14 dni, to należy udać się do lekarza, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. W razie potrzeby specjalista może przepisać leki, które zatrzymają krwawienie.

Przyczyną tak długich miesiączek u nastolatki może być nieuregulowany układ hormonalny, ale nie tylko. Innym powodem mogą być problemy ginekologiczne, dlatego trzeba to zweryfikować w gabinecie lekarskim.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-u-13-letniej-dziewczyny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-przedluzajacego-sie-krwawienia-u-nastolatki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.