Co może znaczyć ten wcześniejszy okres?

Chodzi o to, że okres dostałam ok. Tygodnia wcześniej i już tak drugi miesiąc pod rząd?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przewlekłe nieregularne cykle miesiączkowe powinny być obiektem obserwacji, ponieważ mogą być przyczyną groźnych chorób, a także utrudniać zajście w ciąże.

Przyczyny tego zjawiska można podzielić na lekkie i ciężkie, do tych pierwszych zaliczamy między innymi: stres, obciążające treningi ciała, niewłaściwą dietę oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej. W znacznie gorszej sytuacji nieregularny okres może być spowodowany na przykład: schorzeniami wątroby, chorobami tarczycy, czy zespołem policystycznych jajników.

W jakimkolwiek przypadku taka sytuacja musi być przez Panią monitorowana i jeżeli nieregularność cyklów miesiączkowych się powtarza, to wskazana byłaby wizyta u lekarza ginekologa, który może zlecić odpowiednie badania i postawić jednoznaczną diagnozę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który opisuje Pani problem:

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.