Czy to oznacza, że poziom prolaktyny był prawidłowy?

oznaczylam prolaktyne 3 razy w ciagu doby i o 22 byla 8,93, o 2 w nocy 28,92, a o 6 rano 37, 54. podwyzszona na wynikach byla tylko ta o 2 i 6, choc przeciez naturalnie ona jest wtedy najwyzsza, a normy byly takie same dla wszystkich godzin, czyli 5.18-26.53, wiec moze tak naprawde wcale nie mam jej podwyzszonej?
KOBIETA, 21 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Według badań poziom prolaktyny był wyższy u Pani nie tylko w nocy, ale również w godzinach porannych, kiedy to powinniśmy właśnie zazwyczaj oznaczać jej stężenie. Podwyższone poranne wyniki mogą niestety wskazywać na hiperprolaktynemię, dlatego warto byłoby skonsultować się z lekarzem, który znając Pani rytm dobowy, oceni ich prawidłowość.

Więcej informacji na temat prolaktyny znajduje się w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/prolaktyna

https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszona-prolaktyna-funkcje-normy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.