Przyczyny brązowego śluzu u dziewicy

Mam problem. Jestem dziewicą, od paru dni mam brązowy śluz na majtkach. Uprawiam z chłopakiem petting, ale w delikatnej formie. Mój okres jest dziwny. W styczniu nie miałam, w lutym 6, marcu 11, kwietniu 11, maj 28, czerwcu 29, lipiec brak, sierpień 13 i teraz czekam na wrześniowy? Niepokoi mnie ten śluz, co to może oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Nie powiem Pani za pośrednictwem internetu co jest powodem występowania brązowego śluzu. Może być to zarówno przyczyna hormonalna, powiązana w jakiś sposób z nieregularnym cyklem płciowym - na przykład niedomoga lutealna, jak i przyczyna niehormonalna, związana na przykład z podrażnieniem błony dziewiczej w czasie intymnego zbliżenia. Nieregularności cyklu płciowego często nasilają się w okresie wakacyjnym, gdy zmienia się pogoda czy wyjeżdżamy na wakacje. Jeśli cykl nie będzie się z czasem samoistnie regulował lub plamienia i krwawienia w czasie trwania cyklu będą się powtarzać - proszę się udać do lekarza ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!