Raczkowanie i chodzenie u rocznego dziecka

Moja roczna córka nie raczkuje,nie chodzi.Od kilku dni zaczęłam ją nieco przmuszac do wstawania i unoszenia się częściej na kolankach i dłoniach.Dziś byłam u doktor od rehabilit.,ktora stwierdziła,ze wszystko jest ok pod względem fiz.Napięcie mięsniowe tez Ok.Powiedziała jednak,że ona nie nauczy się chodzić,dopoki nie zacznie raczkowac,siadac i wstawac z pozycji raczkowania.Wg niej zaniedbane zostały wczesniejsze etapy(raczkowanie, siadanie) i dlatego nie powinnam jej stawiac.Czy rzeczywiscie?

Witam. Dziecko rzeczywiście w pierwszej kolejności uczy się siadać, dopiero później raczkować i chodzić - nie można pominąć żadnego z tych etapów w rozwoju dziecka.