Ryzyko wystąpienia obrzmienia rogówki po operacji zaćmy

PYTANIE DO OKULISTY. JESTEM W KOLEJCE DO ZABIEGU ZAĆMY. TROCHĘ BOJĘ SIĘ BO MÓJ TATA PO ZABIEGU MIAŁ OBRZMIENIE ROGÓWKI PRZEZ DŁUGI CZAS. CO TO JEST? NA CZYM POLEGA? DLACZEGO TO POWSTAŁO? CZY JEST WYLECZALNE? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ. BARBARA

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierowac się zalecenami lekarza okulisty,. każdy zabieg jest obarczony pewnego stopnia ryzykiem odczynow niepozadanych.

Witam.zależy od ilości komórek srodblonka rogówki. Można to zbadać przed operacją i rozważyć metodę w zależności od wyniku. Operator powinien używane jak najmniej ultradzwiekow. Pozdrawiam serdecznie