Schizofrenia paranoidalna i omamy a szanse na wyleczenie

Mam teraz 21 lat,Od 16 roku zycia choruje na schizofrenie paranoidalna.Moja choroba zaczela sie tak ze spotkalam sie z obcym chlopakiem.Bylam u niego w domu.Zaczelam sie go bac bylismy sami w domu.z drogi do domu pamietam tylko to ze wszyscy mnie sledzili,obgadywali,policja za mna jechala,wszyscy patrzeli na mnie.Jakos dojechalam do domu ale nachodzily mnie mysli ze mam podsluch na komputerze mialam omamy i halucynacji..wyladowalam w szpitalu.lecze sie psychiatrycznie,jest szansa ze sie wylecze?

Witam serdecznie,
Schizofrenia jest ciężką chorobą, ale nie jest nieuleczalna. Rokowanie jest poważne, ale niemal w każdym przypadku można w istotny sposób pomóc choremu.
Pozdrawiam